נשמח לעמוד לשירותכם

פיסול סביבתי 

 

פיסול סביבתי משמש הן ליצירות אומנות בשטחים פתוחים, אך גם כאנדרטאות המציינות הנצחה של אדם או קבוצת אנשים. הקמנו אנדרטאות במקומות בטבע, בחורשת יער, או בנקודת האירוע. בכיכר, בכניסה ליישוב או בגן פסלים של יישוב קטן או גדול. טל חזן, המייסד והמנהל של חברת 'אבנים – אמנות באבן' הוא פסל המתמחה בבניית אנדרטאות ופיסול סביבתי. והנה כמה טיפים שיש לו לתת לכם.

 

פיסול סביבתי – איך בוחרים מה

 

פיסול סביבתי בכיכר בעיר יהיה שונה בפיסול המיועד לגן משחקים. לעיתים בכיכרות בעיר יהיו נושאים המוכתבים מראש. ובגן משחקים המיצב יכול להיות חיית מחמד ענקית המפוסלת ביד אומן. צב גדול יזמין ילדים להצטלם כשהם יושבים עליו. ברזייה מעוצבת בהומור . לעומת פיסול בכיכר שיכול להיות אבסטרקטי אך גדול מימדים על מנת שהנוסעים בדרך יוכלו להציץ בו. כל מיצב מיוחד בדרכו שלו. כמו שהאדם או קבוצת האנשים מיוחדים כל אחד בדרכו שלו, כך יהיה העיצוב של האנדרטה, שונה מעיצוב של פיסול סביבתי.

 

מהם השיקולים לבחירת אבן או חומר אחר באנדרטאות או פסל סביבתי:

 

  • במקום בו אנו מזמינים את העוברים והשבים לטפס או לשחק על המיצב אנו נבחר בחומרים עמידים. בכיכר העיר, או במקום בו האנדרטה או הפסל הסביבתי אינו נגיש נוכל לעשות שימוש במגוון רחב של חומרים. רכים או קשים. ללא חשש מפגיעה של עוברי אורח, או פגיעותה של האבן או החומרים האחרים.
  • שימוש במתכת עם אבן הוא יפה. נירוסטה או ברזל. אלומיניום צבוע בתנור. במקרים מסוימים אנו נבחר שימוש בברזל על מנת ליצור ניגוד מרשים בין האבן למתכת.
  • שימוש בפסיפס יצור צבעוניות מרשימה . והוא יהיה עמיד לשנים ארוכות.
  • הטכניקה של הדפסה על קרמיקה ושריפה בתנור נפוצה היום. כאשר אנו רוצים פרטים קטנים מאוד, צבעוניות עשירה, ועמידות לשנים רבות, נוכל לקבוע לוח קרמיקה שהטקסט או איור נשרף בתנור. השריפה בתנור מחברת את ההדפסה לקרמיקה לנצח. הצבע לא יתקלף. הוא אולי ידהה מעט, אך יהיה מרשים לשנים רבות.
  • ריצוף השטח יגדיר היטב את המיצב. ולעיתים כדאי לעשותו מחומרים מעט שונים מהאנדרטה.

 

בפיסול סביבתי לא תמיד נדרש להציב לוח ועליו כיתוב. באנדרטאות נסייע ככל יכולתנו למצוא את המיקום הנכון לחריטת האותיות וטקסט ההקדשה. אם על המיצב עצמו, או בקרבתו בלוח נפרד.

 

פיסול סביבתי – אז איך בוחרים נכון?

 

כשמדובר בפיסול סביבתי מומלץ להתייעץ עם מומחה בתחום. אנחנו בחברת 'אבנים – אמנות באבן' עם למעלה מ-15 שנות ניסיון . בצוות עובדים ותיקים ומנוסים.  המומחים שלנו ידעו לתת לכם את העצות המועילות ביותר וביחד אתכם לבנות מיצג סביבתי, אנדרטה אשר יהווה נקודת ציון מרשימה בתחום השטח הציבורי, מוזמנים ליצור קשר .

 

פסלים סביבתיים הם מה שטל חזן עושה כבר למעלה מ-15 שנים. טל הוא הבעלים והמייסד של חברת 'אבנים – אמנות באבן' המתמחה בפיסול מצבות מעוצבות ואנדרטאות. עם עבר עשיר כארכיאולוג ברשות העתיקות טל מספר: "כארכיאולוג סקרן אותי להבין את הדרך בה נוצרו עתיקות. איך בנו. באיזה כלי עבודה פיסלו. אהבתי גם לראות את עבודת עובדי מחלקת השימור של רשות העתיקות. והם אהבו את הסקרנות שלי ולימדו אותי. באותם ימים קניתי את סט האזמלים הראשון שלי”. ומאז הסט הראשון טל מנציח בדרכיו הייחודיות והיצירתיות מצבות, אנדרטאות ופסלים סביבתיים.

 

פסלים סביבתיים הם לנצח

 

פיסול סביבתי היה מאז ומעולם דרך להנציח אירוע, אדם או קבוצת אנשים ולהעביר מסר או סיפור. ניתן למצוא אותם במקומות כגון: כיכרות, פארקים, גנים ציבוריים ואף בבתי מלון. התחום המיוחד הזה נותן לאמנים באמצעות מעופם להביע את עצמם וליצור אפקט על עוברי אורח המביטים בעבודות הפיסול השונות. הפסלים הסביבתיים משתלבים עם הסביבה בה הם מוצבים ואט אט הופכים חלק בלתי נפרד מהנוף המקומי.

 

לרוב, אנדרטאות יהוו דוגמא מצוינת לפיסול סביבתי וארצנו הקטנה משופעת בהן. אנדרטאות כגון: האריה השואג, מנורת הכנסת ואנדרטת השואה בכיכר רבין הפכו לסמל לאומי ואנדרטאות מפורסמות ברחבי העולם כגון: שער הניצחון, פסל החירות ואף הספינקס הגדול של גיזה הן אנדרטאות ששינו את פני ההיסטוריה.

 

פסלים סביבתיים – להותיר חותם לעד

 

רבים האנשים הנוטים להנציח את יקיריהם בדרך מיוחד של אנדרטה או מצבה מעוצבת. אנו בחברת 'אבנים – אמנות באבן' מתמחים בתחום ומציעים דרכים מגוונות ויצירתיות להשאיר את זכר המנוח בצורה ייחודית שתעביר את מסרו ומסריכם לנצח. בהקשבה והכלה בתקופה הקשה מכל אנחנו מלווים משפחות המביאות את המנוח בדרכו האחרונה תוך כדי הקפדה על מקצועיות, מעוף ואמינות ללא פשרות. בקרו באתרנו לקרוא יותר ולראות דוגמאות של העבודות שלנו ואל תהססו להתקשר אלינו בכל שאלה. בברכה, משפחת 'אבנים – אמנות באבן'.

WhatsApp-Image-2018-12-04-at-09.24.55

צרו קשר לפרטים נוספים ונחזור אליכם בהקדם

חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי